Markerte eldredagen på Ellas minne

Ellas Minne markerte den internasjonale eldredagen med fullpakket program, og besøk fra Fysio- og ergoterapitjenesten, hjelpemiddellageret, Ofoten Brann og flere.

Det var mulighet for å lære mer om hvilke tilbud som finnes til eldre ved å ta seg en prat med de som var invitert inn for å vise sine tilbud.

– Vi arrangerte stoltrim for å belyse viktigheten av å ta vare på fysisk helse når man blir eldre, samtidig som vi kunne fortelle om tilbud som hverdagsrehabilitering, fallforebyggende gruppe og demensvennlig samfunn, sier Ingrid Bogholm Nystad, avdelingsleder for fysio- og ergoterapitjenesten
 

– De fleste ønsker å bo hjemme lengst mulig, og Narvik kommune har mange tilbud for å gjøre det mulig, sier Ingrid Bogholm Nystad.


Ofoten Brann informerte om tiltak man kan gjøre for å øke tryggheten i eget hjem, mens hjelpemiddellageret fortalte om hjelpemidler som kan være aktuelle når hørselen blir dårligere, blant mye annet.